نقد «جامعه‌شناسی روسپی‌گری»‌ با حضور فریبرز رئیس‌دانا

هم‌زمان با چاپ دوم کتاب «جامعه‌شناسی روسپی‌گری»،‌ پژوهش و تألیف سعید مدنی، نشست نقد و بررسی این کتاب با حضور دکتر فریبرز رئیس‌دانا برگزار می‌شود.

«جامعه‌شناسی روسپی‌گری»‌ جمع‌بندی مطالعات سال‌های گذشته درباره روسپی‌گری است. سعید مدنی ضمن مروري تاريخي بر وضعيت روسپي‌گري در ايران و جهان و قوانین مرتبط با آن، مجموعه یافته‌های حاصل از مطالعه خود و همکارانش را با عنوان «ارزیابی سریع وضعیت روسپی‌گری در شهر تهران» به یافته‌های قبلی افزوده تا تصویری به‌روزتر و شفاف‌تر از موضوع ارائه دهد.

این کتاب گزارشی از وضعیت روسپی‌گری در ایران و جهان است که ماه گذشته در بنگاه ترجمه و نشر کتاب پارسه منتشر شده و به چاپ دوم رسیده است. سعید مدنی‌قهفرخی، جرم‌شناس و پژوهشگر مسائل اجتماعی، عضو سابق هیأت‌مدیره انجمن جامعه‌شناسی ایران، سردبیر و عضو هیأت تحریریه پیشین نشریه ایران فردا، سال‌ها به آموزش و پژوهش در زمینه مسائل اجتماعی (ازجمله اعتیاد، خشونت علیه زنان و کودکان، فقر و تن‌فروشی) اشتغال داشته و تاکنون مقالات و کتاب‌های زیادی در این زمینه منتشر کرده است.

نشست نقد این کتاب با حضور دکتر فریبرز رئیس‌دانا، جامعه‌شناس، ساعت ١٢ روز یکشنبه هفتم آذر در سالن دکتر شریعتی دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران (واقع در بزرگراه جلال آل‌احمد، بین پل گیشا و خیابان کارگر شمالی، جنب بیمارستان شریعتی) برگزار می‌شود. این نشست را انجمن اسلامی این دانشکده برگزار می‌کند.

نقل از روزنامه شرق 95/9/6

کلیه حقوق متعلق به وب سایت"کتاب پارسه" می باشد.