شماره تازه «نگاه‌نو» منتشر شد

شماره یکصد و پنجم مجله «نگاه‌نو» ویژه بهار ۹۴ با مطالبی درباره گونترگراس نویسنده فقید آلمانی و محمدعلی سپانلو شاعر و روشنفکر ایرانی منتشر شد.

بخش ویژه شماره تازه این مجله، به نفت و توسعه اختصاص دارد که در آن مقالاتی از علی میرزایی، سیدغلامحسین حسن‌تاش، بایزید مردوخی و محمد مالجو به همراه گفتگویی با محمدعلی موحد منتشر شده است.

فخرالدین عظیمی، خسرو ناقد، حبیب‌الله عباسی، سعید رضوانی و فرشید سادات شریفی، نگارندان مقالات بخش «مقالات» این شماره نگاه نو هستند. همچنین محمد بهارلو و خسرو باقری در بخش «نقد و نظر» به برخی آثار ادبی پرداخته‌اند.

پرویز دوایی، علی امینی‌نجفی، مازیار اخوت و محمدرضا رهبریان، گردآورندگان مطالب بخش شعر و داستان «نگاه نو» جدید هستند. در بخش «اسناد» هم نادر مطلبی کاشانی به بحث و بررسی درباره تقی‌زاده و نحوه عضویت رد مجلس سنا پرداخته است.

به یاد گونترگراس از محمود حسینی‌زاد، به یاد سهیلا بسکی از آبتین گلکار و به یاد محمدعلی سپانلو و شعرهایی از این شاعر درگذشته، از دیگر مطالب شماره یکصد و پنج مجله «نگاه نو» هستند.

شماره تازه این نشریه همچنین حاوی هجدهمین شماره «انتقاد کتاب» آن نیز هست که در بیست و چهارمین سال انتشار «نگاه نو» و در شماره ویژه فصل بهار این فصلنامه، به خوانندگان تقدیم شده است.

*نقل از خبرگزاری مهر

کلیه حقوق متعلق به وب سایت"کتاب پارسه" می باشد.