جشن بهاری لاک‌پشت پرنده برگزار می‌شود

سیزدهمین فهرست لاک‌پشت پرنده، دوشنبه ۱۸ خرداد 1394 رونمایی می‌شود.
دبیرخانه لاک‌پشت پرنده که طی دو سال گذشته، اقدام به انتخاب برترین کتاب‌های حوزه کودک و نوجوان کرده است،  سیزدهمین فهرست خود را ۱۸ خرداد اعلام می‌کند.
بنابر اعلام دبیرخانه لاک پشت پرنده، اولین فهرست این جایزه در سال جاری، کتاب منتخب ۶ لاک پشتی نیز دارد و کودکان و نوجوانان می‌توانند با نویسندگان کتاب‌های مورد علاقه‌شان دیدار و گفتگو کنند. همچنین در این جشن امضا، گروه عروسکی خیالباف حضور خواهند داشت و با شخصیت کتاب‌های خردسالی که وارد فهرست سیزدهم شده‌اند، نمایش عروسکی اجرا می‌کنند.
گفتنی است تعدادی از نویسندگان و مترجمانی که کتاب‌هایشان در حوزه کودک و نوجوان دسته‌بندی شده و موفق به کسب لاک‌پشت پرنده شده‌اند، در این مراسم حضور می‌یابند تا ضمن معرفی و روخوانی بخشی از آثارشان برای مخاطبان، کتاب‌های خود را نیز برای علاقه‌مندان امضا کنند.

از بنگاه ترجمه و نشر کتاب پارسه، رمان «ریحانه دختر نرگس» نوشته جواد ماه‌زاده موفق به دریافت پنج لاک‌پشت شده است. این رمان درباره دختر نوجوانی به نام ریحانه است که وقایع پیرامونش را در یادداشت‌هایی خطاب به پدرش بازگو می‌کند. او در سفری ناخواسته همراه با پدر و مادرش به یک روستای مرزی می‌رسد. گذشته پرتلاطم و ماجراهایی که بزرگترها به وجود آورده‌اند، زندگی او را تحت الشعاع قرار داده و او ناگهان خودش را در روستا تنها می‌بیند. ریحانه برای خلاصی از تنهایی و ترس، شروع به نوشتن می‌کند و هرچه را بر او می‌گذرد در نامه‌هایی خطاب به پدرش می‌نویسد. شب‌ها در نوشته‌هایش رد اتفاق‌ها را دنبال می‌کند و روزها جستجوی پدر را از سر می‌گیرد.
علاقه‌مندان برای شرکت در این برنامه که دوشنبه ۱۸ خردادماه، ساعت ۱۸ برگزار می‌شود، می‌توانند به خیابان دکتر شریعتی، بالاتر از تقاطع مطهری، نبش کوچه کلاته، فروشگاه مرکزی شهرکتاب مراجعه کنند.

کلیه حقوق متعلق به وب سایت"کتاب پارسه" می باشد.