تصور کنید می‌توانستید درخواست‌ها و دعوت‌ها را با اطمینان و وقار رد کنید. تصور کنید با همه احترام دست رد به سینه کسی بزنید که از شما کمک خواسته است.

بسیاری از ما در مقاطع مختلف، حتی در شلوغ‌ترین و گرفتارترین اوقاتمان، عادت به «نه گفتن» نداریم و به افراد مختلف، چه رئیس یا همکار و چه دوستان و بستگان، فوری «بله» یا «چشم» می‌گوییم و با همین کلمه کوتاه، بار روانی و فشار کاری مضاعف بر خود وارد می‌کنیم.

چگونه می‌توانیم در موقعیت‌های گوناگون، در مقابل نزدیک‌ترین دوستان و آشنایان، یا مدیران و بالادست‌ها، از «بله گفتن»های دردسرساز اجتناب کنیم و ابتدا کارها و امور خودمان را اولویت قرار بدهیم؟ این کتاب روش‌ها و ترفندهای «نه گفتن» را در موقعیت‌های کوچک و بزرگ به ما می‌آموزد تا زندگی را آرام‌تر و کم‌استرس‌تر و با بهره‌وری بیشتر بگذرانیم.

دیمون زاهاریادس نویسنده چندین کتاب در زمینه بهره‌وری است. دیمون خودش اذعان کرده که همواره فردی مبتکر و پربازده نبوده و پیش از مستقل شدن و بهره‌وری خوب از وقت و انرژی‌اش، برای مدت‌ها جلسات غیرضروری، گفت‌وگوهای طولانی و محیط کاری بسیار شلوغ را از سر گذرانده است. او این روزها علاوه بر نوشتن مقالات و کتاب‌های مربوط به بهره‌وری و مدیریت زمان، در اوقات فراغتش به توانمندسازی کارزارهای بازاریابی محتوا- جهت استفاده از تجارت‌های در حال رشد برای جذب مشتریان- کمک فکری و تبلیغاتی می‌دهد.

زاهاریادس در کتاب «هنر نه گفتن» راهنمای گام به گام و راهبردی برای تعیین مرزها و ابزارهای لازم برای حفظ آنها همراه با اطمینان خاطر را در اختیار شما قرار می‌دهد. شما فرا خواهید گرفت که در هر موقعیتی چگونه از ابزار «نه گفتن» استفاده کنید و البته مهمتر از همه اینکه دوستان، آشنایان و نزدیکان شما به مرزهای‌تان احترام بگذارند و اقتدار شخصی‌تان را به رسمیت بشناسند.

در این کتاب شما چند محور اصلی را در مورد خود کشف خواهید کرد؛ از جمله اینکه:

- نزاع شخصی با خود درباره اجابت کردن همیشگی درخواست‌های دیگران و چگونگی غلبه بر آن.

-۱۱ دلیل اصلی که ما علاقه داریم «بله» بگوییم در حالی که می‌دانیم نباید بگوییم.

-چرا «نه گفتن» به دیگران شما را به آدم بدی تبدیل نمی‌کند؟

-بهترین راه برای تعیین مرزهای شخصی و حرفه‌ای

در همین زمینه مطالعه کنید:

کلیه حقوق متعلق به وب سایت"کتاب پارسه" می باشد.