زندگی پنهانی

  • نویسنده: سوزان ورمیر  
  • تعداد صفحات: 304 صفحه
  • سال انتشار: 1398 - اول
  • قطع: رقعی
  • نوع جلد: شومیز
  • شابک: 6-390-253-600-978
  • قیمت: 46000   تومان

 

پائول گوکن بعد از نوشتن رمان «فراگیر» در سال ۲۰۰۶ در مشاوره‌ای با یک ناشر تصمیم گرفت کتاب‌هایش را با نام مستعار سوزان ورمیر منتشر کند و با همین نام جعلی نویسندگی‌اش را تا پایان عمر ادامه داد.

این راز کاملا از همگان مخفی ماند و فقط افراد بسیار نزدیک و ناشرش از این موضوع خبر داشتند. نکته مشترک تمام رمان‌های پائول این است که او موضوع تعطیلات را برای تمام قصه‌هایش انتخاب کرد و ماجراهای کتاب‌های او در تعطیلات اتفاق افتاده‌اند.

در سال ۲۰۱۰، کتاب «زندگی پنهانی» نامزد دریافت جایزه Nspublic شد. روز اهدای جایزه غیبت سوزان، حرف و حدیث‌ها و شایعاتی را در فضای چاپ و نشر کتاب به وجود آورد که البته همه شایعات از طرف ناشر تکذیب شد.

گوکن در سال ۲۰۱۱ از دنیا رفت و یک هفته بعد از درگذشتش، ناشر پرده از این راز برداشت و او را به جامعه ادبی معرفی کرد.

از داستان‌های جذاب و زیبای او می‌توان به «چهل سالگی»، «فراگیر» و «نقاشی هلندی» اشاره کرد. «پستچی» عنوان آخرین کتاب پائول گوکن است.

«زندگی پنهانی» داستان پر از فراز و فرود فرانک و هلن است که در یک کشتی تفریحی سالروز باشکوه ازدواجشان را جشن می‌گیرند. فرانک اما پس از چند روز ناگهان غیبش می‌زند. تلاش هلن برای جست‌وجوی همسرش آغاز می‌شود اما در نهایت به نتیجه‌ای نمی‌رسد. او که بعد از چندین ماه مستاصل شده اخباری درباره همسرش می‌شنود و متوجه زندگی زندگی راز‌آلود فرانک می‌شود. زندگی دوگانه‌ای که حالا او دریافته نیمه تاریکی هم دارد به هیچ وجه برایش قابل تصور نبوده است.

سوزان ورمیر یا همان پائول گوکن که معمایی‌نویس مجرب و نویسنده تریلرهای محبوب و پرفروش در هلند بوده است، در این داستان بارها شما را هیجان‌زده می‌کند و با تعلیق‌های به‌جا، اثری خوشخوان و جذاب را پیش رویتان می‌گذارد.

زندگی پنهانی/ سوزان ورمیر/ ترجمه اعظم خرام/ چاپ اول، ۱۳۹۸/ ۳۰۴ ص/ ۴۶۰۰۰ تومان/ بنگاه ترجمه و نشر کتاب پارسه

 

 

در همین زمینه مطالعه کنید:

کلیه حقوق متعلق به وب سایت"کتاب پارسه" می باشد.